CRCW121884R5FKEK
DigiKey Part Number
CRCW121884R5FKEK-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW121884R5FKEK
Description
RES SMD 84.5 OHM 1% 1W 1218
Customer Reference
Detailed Description
84.5 Ohms ±1% 1W Chip Resistor Wide 1812 (4532 Metric), 1218 Automotive AEC-Q200 Thick Film
EDA/CAD Models
CRCW121884R5FKEK Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Wide 1812 (4532 Metric), 1218
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)