CRCW060310K0FHECP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 1,981
Datasheet
Direct
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 30,000
Datasheet
Similar
TE Connectivity Passive Product
10 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW060310K0FHECP
DigiKey Part Number
CRCW060310K0FHECP-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW060310K0FHECP
Description
RES SMD 10K OHM 1% 1/10W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW060310K0FHECP Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)