CRCW04021M20JNEDC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
1.2 MOhms ±5% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thick Film
CRCW04021M20JNEDC
DigiKey Part Number
CRCW04021M20JNEDC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW04021M20JNEDC
Description
RES 1.2M OHM 5% 1/16W 0402
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CRCW04021M20JNEDC Models
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.014" (0.35mm)