CPF125R500FKEE6 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Similar
25.5 Ohms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CPF125R500FKEE6
DigiKey Part Number
CPF25.5CTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPF125R500FKEE6
Description
RESISTOR METAL FILM 1W 25.5 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CPF125R500FKEE6 Models
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-65°C ~ 230°C
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)