CMF7020K000BHR6 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
20 kOhms ±0.1% 1.75W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF7020K000BHR6
DigiKey Part Number
CMF7020K000BHR6-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF7020K000BHR6
Description
RES 20K OHM 1.75W 0.1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF7020K000BHR6 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)