CMF7010M000FHEK
DigiKey Part Number
CMF7010M000FHEK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF7010M000FHEK
Description
RES 10M OHM 1.75W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
10 MOhms ±1% 1.75W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CMF7010M000FHEK Models
Category
Features
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Mfr
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Discontinued at DigiKey
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)