CMF6051K100BERE is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
51.1 kOhms ±0.1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF6051K100BERE
DigiKey Part Number
CMF6051K100BERE-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF6051K100BERE
Description
RES 51.1K OHM 1W 0.1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF6051K100BERE Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.165" Dia x 0.469" L (4.20mm x 11.90mm)