CMF604M9900FHR6 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
4.99 MOhms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF604M9900FHR6
DigiKey Part Number
CMF604M9900FHR6-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF604M9900FHR6
Description
RES 4.99M OHM 1W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF604M9900FHR6 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.165" Dia x 0.469" L (4.20mm x 11.90mm)