CMF60432R00FKRE is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Parametric Equivalent
432 Ohms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF60432R00FKRE
DigiKey Part Number
CMF60432R00FKRE-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF60432R00FKRE
Description
RES 432 OHM 1W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF60432R00FKRE Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.165" Dia x 0.469" L (4.20mm x 11.90mm)