CMF6022K100FERE is Obsolete and no longer manufactured.
Datasheet
22.1 kOhms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF6022K100FERE
DigiKey Part Number
CMF6022K100FERE-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF6022K100FERE
Description
RES 22.1K OHM 1W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF6022K100FERE Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.165" Dia x 0.469" L (4.20mm x 11.90mm)