CMF5575K000FEEK is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 4,104
Datasheet
75 kOhms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF5575K000FEEK
DigiKey Part Number
CMF5575K000FEEK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF5575K000FEEK
Description
RES 75K OHM 1/2W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF5575K000FEEK Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)