CMF553K3200BEEA is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Dale
In Stock: 2,397
Datasheet
3.32 kOhms ±0.1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF553K3200BEEA
DigiKey Part Number
CMF553K3200BEEA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF553K3200BEEA
Description
RES 3.32K OHM 1/2W .1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF553K3200BEEA Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)