CMF5533R200DERE
DigiKey Part Number
CMF5533R200DERE-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF5533R200DERE
Description
RES 33.2 OHM 1/2W .5% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
33.2 Ohms ±0.5% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
CMF5533R200DERE Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)