CMF5010R700DHBF
DigiKey Part Number
CMF5010R700DHBF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF5010R700DHBF
Description
RES 10.7 OHM 1/4W .5% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
10.7 Ohms ±0.5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CMF5010R700DHBF Models
Category
Features
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Mfr
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Obsolete
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)