ALSR0522R00FE12 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 94
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 160
Datasheet
In Stock: 390
In Stock: 0
22 Ohms ±1% 5W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
ALSR0522R00FE12
DigiKey Part Number
ALSR5F-22-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ALSR0522R00FE12
Description
RES 22 OHM 5W 1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
ALSR0522R00FE12 Models
Category
Composition
Mfr
Features
Moisture Resistant
Series
Temperature Coefficient
±30ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 250°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)