ALSR018K200JE12 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
8.2 kOhms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
ALSR018K200JE12
DigiKey Part Number
ALSR1J-8.2K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ALSR018K200JE12
Description
RES 8.2K OHM 1W 5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ALSR018K200JE12 Models
Category
Composition
Mfr
Features
Moisture Resistant
Series
Temperature Coefficient
±30ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 250°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.406" L (2.79mm x 10.31mm)