DFNA1002AT5
DigiKey Part Number
DFNA-10KATR-ND - Tape & Reel (TR)
DFNA-10KACT-ND - Cut Tape (CT)
DFNA-10KADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DFNA1002AT5
Description
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 8VDFN
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10k Ohm ±0.1% 50mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±25ppm/°C 8-VDFN Exposed Pad
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DFNA1002AT5 Models
Category
Resistor-Ratio-Drift
±3ppm/°C
Manufacturer
Vishay Dale Thin Film
Number of Pins
8
Series
Power Per Element
50mW
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Circuit Type
Isolated
Mounting Type
Surface Mount
Resistance (Ohms)
10k
Package / Case
8-VDFN Exposed Pad
Tolerance
±0.1%
Supplier Device Package
8-DFN (4x4)
Number of Resistors
4
Size / Dimension
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Resistor Matching Ratio
±0.05%
Height - Seated (Max)
0.037" (0.95mm)