S330J25U2MR6BV7RX1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
33 pF ±5% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor U2M Radial, Disc
S330J25U2MR6BV7RX1
DigiKey Part Number
S330J25U2MR6BV7RX1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S330J25U2MR6BV7RX1
Description
CAP CER 33PF 3KV U2M RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
73 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Rated
Mfr
Temperature Coefficient
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
Radial, Disc
Tolerance
±5%