MKP383210200JFI2B0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 510
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
TDK
TDK
1000 pF Film Capacitor 700V 2000V (2kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
MKP383210200JFI2B0
DigiKey Part Number
MKP383210200JFI2B0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MKP383210200JFI2B0
Description
CAP FILM 1000PF 5% 2KVDC RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Dielectric Material
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Mounting Type
Through Hole
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.689" L x 0.197" W (17.50mm x 5.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.433" (11.00mm)
Tolerance
±5%
Termination
PC Pins
Voltage Rating - AC
700V
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - DC
2000V (2kV)