K820J15C0GK5UH5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Similar
KYOCERA AVX
82 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
K820J15C0GK5UH5
DigiKey Part Number
K820J15C0GK5UH5-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K820J15C0GK5UH5
Description
CAP CER 82PF 200V C0G/NP0 RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
K820J15C0GK5UH5 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Tape & Box (TB)
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.260" (6.60mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)