K104Z15Y5VE5TL2 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 385,793
Datasheet
0.1 µF -20%, +80% 25V Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial
K104Z15Y5VE5TL2
DigiKey Part Number
BC1148TR-ND - Tape & Reel (TR)
BC1148CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K104Z15Y5VE5TL2
Description
CAP CER 0.1UF 25V Y5V RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
K104Z15Y5VE5TL2 Models
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.220" (5.60mm)
Tolerance
-20%, +80%
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)