A391J15C0GL5TAA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
390 pF ±5% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
A391J15C0GL5TAA
DigiKey Part Number
A391J15C0GL5TAA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A391J15C0GL5TAA
Description
CAP CER 390PF 500V C0G/NP0 AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
A391J15C0GL5TAA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Axial
Capacitance
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Tolerance
±5%