A271J15C0GK5UAA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Datasheet
270 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
A271J15C0GK5UAA
DigiKey Part Number
A271J15C0GK5UAA-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A271J15C0GK5UAA
Description
CAP CER 270PF 200V C0G/NP0 AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
A271J15C0GK5UAA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Axial
Capacitance
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Tolerance
±5%