SL321R030
DigiKey Part Number
570-SL321R030-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SL321R030
Description
ICL 1 OHM 20% 30A 31MM
Detailed Description
Inrush Current Limiter 1 Ohms ±20% 30 A 1.220" (31.00mm)
Category
Tolerance
±20%
Current - Steady State Max
30 A
Series
R @ Current
10 mOhms
Diameter
1.220" (31.00mm)
Lead Spacing
0.307" (7.80mm)
R @ 25°C
1 Ohms