SL224R014
DigiKey Part Number
570-SL224R014-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SL224R014
Description
ICL 4 OHM 20% 14A 22MM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inrush Current Limiter 4 Ohms ±20% 14 A 0.866" (22.00mm)
Category
Tolerance
±20%
Manufacturer
Vishay Ametherm
Current - Steady State Max
14 A
Series
R @ Current
50 mOhms
Packaging
Bulk
Diameter
0.866" (22.00mm)
Part Status
Active
Lead Spacing
0.307" (7.80mm)
R @ 25°C
4 Ohms