MS2212104
DigiKey Part Number
570-MS2212104-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MS2212104
Description
ICL 120 OHM 25% 4A 23MM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inrush Current Limiter 120 Ohms ±25% 4 A 0.906" (23.00mm)
Category
Tolerance
±25%
Manufacturer
Vishay Ametherm
Current - Steady State Max
4 A
Series
R @ Current
750 mOhms
Packaging
Bulk
Diameter
0.906" (23.00mm)
Part Status
Active
Lead Spacing
0.307" (7.80mm)
R @ 25°C
120 Ohms