MS1530004
DigiKey Part Number
570-MS1530004-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MS1530004
Description
ICL 30 OHM 25% 4.2A 17MM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inrush Current Limiter 30 Ohms ±25% 4.2 A 0.670" (17.00mm)
Category
Tolerance
±25%
Manufacturer
Vishay Ametherm
Current - Steady State Max
4.2 A
Series
R @ Current
230 mOhms
Packaging
Bulk
Diameter
0.670" (17.00mm)
Part Status
Active
Lead Spacing
0.307" (7.80mm)
R @ 25°C
30 Ohms