H2KA050KA1CD00
DigiKey Part Number
2047-H2KA050KA1CD00-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
H2KA050KA1CD00
Description
ULT SEN TX/RX 50KHZ 1KV
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Ultrasonic Sensor 50kHz
Category
Frequency
50kHz
Manufacturer
Unictron Technologies Corporation
Voltage - Rated
1000V (1kV)
Packaging
Bulk
Beam Angle
10°
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C