8Z-25.000MEHQ-T
DigiKey Part Number
887-8Z-25.000MEHQ-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
8Z-25.000MEHQ-T
Description
2.5X2.0 SEAM SEAL MHZ QUARTZ XTA
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±10ppm Crystal 10pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)