8W-24.000MDE-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TXC CORPORATION
In Stock: 459
Datasheet
Parametric Equivalent
TXC CORPORATION
In Stock: 500
Datasheet
Direct
Taitien
In Stock: 0
QST
In Stock: 1,792
24 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
8W-24.000MDE-T
DigiKey Part Number
8W-24.000MDE-T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
8W-24.000MDE-T
Description
XTAL OSC XO 24.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Output
CMOS
Mfr
Voltage - Supply
1.8V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
15mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)