8Q-32.000MEIQ-T is available for purchase but is not normally stocked.
TXC CORPORATION
In Stock: 528
Datasheet
Similar
Abracon LLC
In Stock: 0
Datasheet
Abracon LLC
In Stock: 1,899
EPSON
Jauch Quartz
Jauch Quartz
Parametric Equivalent
32 MHz ±10ppm Crystal 10pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
8Q-32.000MEIQ-T
DigiKey Part Number
887-8Q-32.000MEIQ-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
887-8Q-32.000MEIQ-TCT-ND - Cut Tape (CT)
887-8Q-32.000MEIQ-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
8Q-32.000MEIQ-T
Description
CRYSTAL 32MHZ 10PF SMD
Detailed Description
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
32 MHz
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)