8Q-26.000MEEY-T
DigiKey Part Number
887-8Q-26.000MEEY-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
887-8Q-26.000MEEY-TCT-ND - Cut Tape (CT)
887-8Q-26.000MEEY-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
8Q-26.000MEEY-T
Description
CRYSTAL 26MHZ 7PF SMD
Detailed Description
26 MHz ±10ppm Crystal 7pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
7pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
26 MHz
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)