XRA10AA5SES
DigiKey Part Number
4244-XRA10AA5SESTR-ND - Tape & Reel (TR)
4244-XRA10AA5SESCT-ND - Cut Tape (CT)
4244-XRA10AA5SESDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XRA10AA5SES
Description
ATTENUATOR 10 WATTS, 5DB
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Attenuators 5dB 0 Hz ~ 6 GHz 50 Ohms 10W 3-SMD, No Lead
Category
Frequency Range
0 Hz ~ 6 GHz
Manufacturer
TTM Technologies Trading (Asia) Company Limited
Power (Watts)
10W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Impedance
50 Ohms