BD1222J50200AHF
DigiKey Part Number
1173-1179-2-ND - Tape & Reel (TR)
1173-1179-1-ND - Cut Tape (CT)
1173-1179-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BD1222J50200AHF
Description
BALUN 1.2GHZ-2.2GHZ 50/200 0805
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Balun 1.2GHz ~ 2.2GHz 50 / 200Ohm 0805 (2012 Metric)
Category
Phase Difference
Manufacturer
TTM Technologies, Inc.
Insertion Loss (Max)
0.4dB
Series
Return Loss (Min)
18dB
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Frequency Range
1.2GHz ~ 2.2GHz
Base Product Number
Impedance - Unbalanced/Balanced
50 / 200Ohm