WRM0204C-100KFI is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay
In Stock: 11,324
Datasheet
100 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor MELF, 0204 Pulse Withstanding Metal Film
WRM0204C-100KFI
DigiKey Part Number
985-1441-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WRM0204C-100KFI
Description
RES SMD 100K OHM 1% 1/4W 0204
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Features
Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
MELF, 0204
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.061" Dia x 0.146" L (1.55mm x 3.70mm)