CMF23V-273141-B
DigiKey Part Number
237-2289-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF23V-273141-B
Description
CMC 27MH 1.4A 2LN TH
Detailed Description
27 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 1.4A DCR 484mOhm
EDA/CAD Models
CMF23V-273141-B Models
Category
Current Rating (Max)
1.4A
DC Resistance (DCR) (Max)
484mOhm
Series
Voltage Rating - AC
300V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension
1.142" L x 0.591" W (29.00mm x 15.00mm)
Height (Max)
1.063" (27.00mm)
Inductance @ Frequency
27 mH @ 10 kHz