CMF23H-683900-B
DigiKey Part Number
237-2284-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF23H-683900-B
Description
CMC 68MH 900MA 2LN TH
Detailed Description
68 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 900mA DCR 1.21Ohm
EDA/CAD Models
CMF23H-683900-B Models
Category
Current Rating (Max)
900mA
DC Resistance (DCR) (Max)
1.21Ohm
Series
Voltage Rating - AC
300V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension
1.043" L x 0.976" W (26.50mm x 24.80mm)
Height (Max)
0.551" (14.00mm)
Inductance @ Frequency
68 mH @ 10 kHz