L6R200D-240
DigiKey Part Number
364-1310-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L6R200D-240
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 199W
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24V 200 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Category
No Load Power Consumption
150mW (Max)
Manufacturer
Tri-Mag, LLC
Applications
ITE (Commercial)
Series
Efficiency
Level VI, CoC Tier 2
Packaging
Box
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Part Status
Active
Output Connector
Power DIN, 4 Pin
Region Utilized
International
Cord Length
59" (1.50m)
Form
Desktop (Class I)
Input Connector
IEC 320-C14
Input Type
Cord (Sold Separately)
Size / Dimension
7.20" L x 3.19" W x 1.65" H (183.0mm x 81.0mm x 42.0mm)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Approval Agency
CE, cULus, EN, FCC, TUV
Voltage - Output
24V
Standard Number
Current - Output (Max)
8.3A
Weight
1.874 lb (850.0 g)
Power (Watts)
200 W