TCR2EF33,LM(CT
DigiKey Part Number
TCR2EF33LM(CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
TCR2EF33LM(CTCT-ND - Cut Tape (CT)
TCR2EF33LM(CTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCR2EF33,LM(CT
Description
IC REG LINEAR 3.3V 200MA SMV
Detailed Description
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 200mA
EDA/CAD Models
TCR2EF33,LM(CT Models
Category
Voltage Dropout (Max)
0.2V @ 150mA
PSRR
73dB (1kHz)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max)
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V