D1CSA3921M0M75F-T3
DigiKey Part Number
4463-D1CSA3921M0M75F-T3TR-ND - Tape & Reel (TR)
4463-D1CSA3921M0M75F-T3CT-ND - Cut Tape (CT)
4463-D1CSA3921M0M75F-T3DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D1CSA3921M0M75F-T3
Description
RES 0.00075 OHM 1% 8W 3921
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.75 mOhms ±1% 8W Chip Resistor Nonstandard Anti-Sulfur, Current Sense, Moisture Resistant, Safety Metal Element
Category
Features
Anti-Sulfur, Current Sense, Moisture Resistant, Safety
Mfr
Temperature Coefficient
±70ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
Nonstandard
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.394" L x 0.205" W (10.00mm x 5.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)