SN74LVC1G3208DBVR
DigiKey Part Number
296-18771-2-ND - Tape & Reel (TR)
296-18771-1-ND - Cut Tape (CT)
296-18771-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SN74LVC1G3208DBVR
Description
IC AND/OR GATE 1-CIR SOT23-6
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
AND/OR Gate Configurable 1 Circuit 3 Input (2, 1) Input SOT-23-6
EDA/CAD Models
SN74LVC1G3208DBVR Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Output Type
Single-Ended
Manufacturer
Texas Instruments
Current - Output High, Low
32mA, 32mA
Series
Voltage - Supply
1.65V ~ 5.5V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C