LM4128BMF-3.3/NOPB
DigiKey Part Number
LM4128BMF-3.3/NOPBTR-ND - Tape & Reel (TR)
LM4128BMF-3.3/NOPBCT-ND - Cut Tape (CT)
LM4128BMF-3.3/NOPBDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LM4128BMF-3.3/NOPB
Description
IC VREF SERIES 0.2% SOT23-5
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Series Voltage Reference IC Fixed 3.3V V ±0.2% 20 mA SOT-23-5
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LM4128BMF-3.3/NOPB Models
Category
Temperature Coefficient
75ppm/°C
Manufacturer
Texas Instruments
Noise - 0.1Hz to 10Hz
310µVp-p
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Input
3.7V ~ 5.5V
Part Status
Active
Current - Supply
100µA
Reference Type
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)
Output Type
Fixed
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Current - Output
20 mA
Supplier Device Package
SOT-23-5
Tolerance
±0.2%