MBN2.25SV50
DigiKey Part Number
1030-MBN2.25SV50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBN2.25SV50
Description
GROUND BRAID TUBE 2.25"DIA X 50'
Manufacturer Standard Lead Time
3 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Tubular Ground Braid 2.250" (57.15mm, 2 1/4") - Outer Dia X 50.0' (15.24m) 30 AWG
Category
Size, Supplied
2.250" (57.15mm, 2 1/4") - Outer Dia
Manufacturer
Techflex
Thickness
0.025" (0.64mm)
Series
Number of Carriers
48
Packaging
Spool
Wire Gauge - Ends
30 AWG