MBN1.50SV100
DigiKey Part Number
1030-MBN1.50SV100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBN1.50SV100
Description
GROUND BRAID TUBE 1.5"DIA X 100'
Detailed Description
Tubular Ground Braid 1.500" (38.10mm, 1 1/2") - Outer Dia X 100.0' (30.48m) 30 AWG
Category
Size, Supplied
1.500" (38.10mm, 1 1/2") - Outer Dia
Thickness
0.025" (0.64mm)
Series
Number of Carriers
48
Wire Gauge - Ends
30 AWG