CCP0.50BK500
DigiKey Part Number
1030-CCP0.50BK500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CCP0.50BK500
Description
EXPAND SLEEVE 1/2" X 500' BLACK
Detailed Description
Sleeve X 500' (152.40m) Black
Length
500' (152.40m)
Wall Thickness
0.024" (0.61mm)
Operating Temperature
-70°C ~ 125°C
Diameter - Inside, Non-Expanded
0.500" (12.70mm)
Diameter - Inside, Expanded
0.750" (19.05mm)