RN222-0.6-02-47M
DigiKey Part Number
817-2201-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN222-0.6-02-47M
Description
CMC 47MH 600MA 2LN TH
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 600mA DCR 1.3Ohm (Typ)
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
1.3Ohm (Typ)
Manufacturer
TE Connectivity Schaffner
Voltage Rating - AC
300V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Packaging
Tube
Approval Agency
ENEC, UR, VDE
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
1.220" L x 0.709" W (31.00mm x 18.00mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
1.165" (29.60mm)
Inductance @ Frequency
47 mH @ 10 kHz
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Current Rating (Max)
600mA