FN3310-250-99-R5
DigiKey Part Number
817-2069-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN3310-250-99-R5
Description
LINE FLTR 520VAC 250A CHASS MNT
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Three Phase (Delta) EMC/EMI Line Filter 250 A 520V DC ~ 60Hz Single Stage Terminal Post
Category
Current
250 A
Manufacturer
TE Connectivity Schaffner
Frequency - Operating
DC ~ 60Hz
Series
Applications
General Purpose
Packaging
Box
Approval Agency
CE, cURus, ENEC
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Filter Type
Three Phase (Delta)
Mounting Type
Chassis Mount
Configuration
Single Stage
Termination Style
Terminal Post
Voltage - Rated AC
520V
Base Product Number
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)
520 V