EH20-0.3-02-33M
DigiKey Part Number
817-1000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EH20-0.3-02-33M
Description
CMC 33MH 300MA 2LN TH
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 mH @ 400 Hz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 300mA DCR 1.78Ohm (Typ)
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
1.78Ohm (Typ)
Manufacturer
TE Connectivity Schaffner
Voltage Rating - AC
250V
Series
Operating Temperature
-25°C ~ 100°C
Packaging
Tray
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Size / Dimension
0.827" L x 0.827" W (21.00mm x 21.00mm)
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.740" (18.80mm)
Number of Lines
2
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pin
Inductance @ Frequency
33 mH @ 400 Hz
Base Product Number
Current Rating (Max)
300mA