HX-CT-50M-12.7-OUT-2 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HX-CT-50M-12.7-OUT-2 is not available
HX-CT-50M-12.7-OUT-2
DigiKey Part Number
484-HX-CT-50M-12.7-OUT-2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HX-CT-50M-12.7-OUT-2
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Shrink Tubing, Flexible 0.500" (12.70mm) 2 to 1 Red 164.0' (50.0m)
Category
Inner Diameter - Supplied
0.500" (12.70mm)
Mfr
Inner Diameter - Recovered
0.252" (6.40mm)
Series
Recovered Wall Thickness
0.026" (0.66mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C