HFT5000-25/12-0-460MM
DigiKey Part Number
HFT5000-25/12-0-460MM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HFT5000-25/12-0-460MM
Description
HEATSHRINK FAB 2:1 0.90" 460MM
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fabric Heat Shrink 2 to 1 0.90" (22.9mm) x 18.110" (460.00mm)
Category
Length
18.110" (460.00mm)
Manufacturer
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Diameter - Inner, Recovered
0.47" (11.9mm)
Series
Diameter - Inner, Supplied
0.90" (22.9mm)
Packaging
Box
Color
Black
Part Status
Active
Shelf Life
144 Months
Shrinkage Ratio
2 to 1
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Available To Order
Check Lead Time
Box
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
HEATSHRINK FAB 2:1 0.90" 140MM
In-Stock: 0
HEATSHRINK FAB 2:1 0.90" 200MM
In-Stock: 0
HEATSHRINK FAB 2:1 0.90" 220MM
HEATSHRINK FAB 2:1 0.90" 280MM
HEATSHRINK FAB 2:1 0.90" 470MM